اردیبهشت آمد

اردیبهشت آمد،

اردیبهشت با گوجه سبز آمد و حسرت بچه ها،

اردیبهشت آمد با پلیس های کلاه سبز و جنگ با زنان!

« دولتمردان گرامی! قلب امام زمان(عج) خون است چقدر بی بندباری و بی حجابی؟*»

 عادت داریم خواسته ای خودمان را در دهان دیگران بگذاریم و بعد از همان گفته طرفداری کنیم و بعد به آنچه که خواسته ی خودمان برسیم و بگوییم ما که چیزی نخواستیم، توقعی نداریم، ساکتیم، بی ادعاییم. خواست آقا بود، خواست خدا بود، خواست ما نبود، راضی هستیم به رضای او!

همه کلیم الله شده اند. همه علم غیب دارند. همه با خدا و پیامبر در ارتباط هستند. همه معصومند و خواب می بینند. خواب کسی که به قول فروغ از پاسبان محله هم قویتر است. او می آید و یک روز همه ی روسری ها را به جلو می کشد، روپوش ها را بلند و گشاد می کند. او می آید و آب توبه بر سر زنان شهر می ریزد. او می آید و نگاه مردان را بر زمین می دوزد. او می آید و مثل نمک جامعه را از فساد حفظ می کند.

خوب است، خلی خوب است. سخت نگران تباهی بودیم. چه اهمیت دارد که سفره مان نان ندارد، جیبمان خالی است و چند ماهی است حقوق نگرفته ایم، که جاده نا امن است و کودکانمان حسرت به دل دارند و که ....خدا را شکر آب توبه بر سر شهر می بارد.

جای سهراب خالی که بگوید:« با همه مردم شهر زیر باران باید رفت!»

زیر باران باید رفت،

با همه زنان شهر زیر باران باید رفت،

آب توبه بر سر شهر می بارد.

* به نقل از پلاکارد زنان معترض به بدحجابی.

/ 13 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان امیر مهدی

جانا سخن از زبان ما می گویی حضرت علی وقتی فرماندار به شهری می فرستاد در نامه هاشان تاکید بر ابادانی شهر می کردند حتی یکجا هم نگفنتد مردم رو نماز خوان کنید اینا از پاپ کاتولیک تر شدند

ideh

khob zaaheran to ham daari be andaazeye kaafi hers mikhori. midooni,badish ine ke bedooni hich raahe halli,hich omidi nist...:((((

صالح فروم

http://www.salehforum.com سايتی برای همه چيزی که شما احتياج داريد! هرچيزی که بخوايد توی سايت ما هست. ايميل ۲۰۰۰۰ کاربر اينترنت ايرانی معرفی وبسايت و وبلاگ خودتون محيطی دوستانه و دوست داشتنی! از همه شما و کسايی که اين صفحه رو می خونن دعوت می کنم يه بار هم که شده سری به اين سايت بزنيد. شايد مشکلات شما در اينترنت و خيلی چيزاي ديگه با ديدن اين سايت رفع بشه. امتحانش مجانيه!

محبوبه

سلام عزيزم امروز صبح يه دفعه دلم هواتو كرد زود اومدم سراغ زلال نوشته هات انگاري كه چنددقيقه اي با هم بوديم خوب بود پر بود از يه جور حس گرم كنار يك رود توي يك هواي تازه.....

شهاب

فکر را خاطره را زير باران بايد برد. فکر می کنين واقعا باران تاب شستن اينهمه سياهی را دارد؟

تورج بخشایشی

سلام با کمدی مردی که تلپی از آسمون افتاد و دوتا شعر تازه بروزم ممنونم که میای و نظر می دی

حامد « آسمان نقره اي »

سلام. سايت خوبي داريد. من هم يه وبلاگ دارم كه توي اون عكساي دخترم رو ميذارم اگر بيايد و نظرتون رو بگيد خوشحال ميشم البته حواستون باشه كه چشمش نزنيد!

عليرضا جعفری

درود بر شما. ارديبهشت فصل محبوبی است ولی نمی دانم چرا هرچه اتفاق بد است در اين ماه می افتد. در مورد نوشتار پيشين شما به نقل از اريک و مارکس مرا پريشان کرد.

ئخاثئ دهسف