مزاحم تلفنی

چند روزی است که از شنیدن صدای زنگ تلفن همراهم وحشت می‌کنم. دیگر خداخدا می‌کنم پیامکی برایم نیاید.

پدر یکی از هم‌کلاسی‌های دانشگاهم، بعد از رفتن دخترش از ایران، فرصت را غنیمت شمرده‌است و گوشی دخترک را برداشته و ....

نمی‌دانم نفر چندم در این صف طولانی هستم، شاید اولی، ولی می‌دانم آخری نیستم.

روز اول، فکر کردم دخترک از کانادا بازگشته‌است، گوشی را که برداشتم و فهمیدم پدرش است و قصد مزاحمت دارد، خواهش کردم به احترام دوستی بین من و دخترش، دست از این کار بردارد. پشت سر هم زنگ زد، چهار روز با انواع پیامک‌های عاشقانه و تهدیدآمیز زندگی‌ام را جهنم کرد.

فکر کردم شکایت کنم. برای شکایت به سند تلفن نیاز بود و سند هم در گاوصندوق محل کار همسرم. ناچار ماجرا را برایش تعریف کردم. فکر کرد شکایت کار به جایی نمی‌برد و اگر خودش تلفن را جواب بدهد، مردک دست از این کاربرمی‌دارد. سه، چهار روزی هم همسرم درگیر ماجرا شد.

خود او که روز اول می‌گفت من ماجرا را بزرگ کرده‌ام و مسئله‌ای نیست و نباید عصبی شد، دیشب با آرام‌بخش خوابید و به این نتیجه رسید یا از راه قانونی ماجرا را پیگیری کنیم یا همان میان‌برهای معروف وکارآمد.

با پیگیری از طریق مخابرات یک هفته شماره‌ی مردک قطع می‌شود. آن میان‌برهای معروف  و کارآمد هم هزینه‌بر است. اما، فکر کردیم، در نهایت، به انسانی دیوانه می‌رسیم که به هر علتی دیگر آبروی خود و خانواده‌اش برایش مهم نیست. آدمی که یا واقعا دچار مشکلات روحی و روانی است یا تمارض می‌کند، در آخر، به کیفر واقعی کارش نمی‌رسد. چون دادگاه هم از ما خواهدخواست که رضایت بدهیم و مردک دیوانه را رها می‌کند.

یک هفته‌ای قرار است تمام راه‌های احتمالی را بررسی کنیم.

اما، چیزی که این بین برای خودم جالب بود، احساسم نسبت یه این مسئله و این آدم بود. واقعا، فکر می‌کنم نه می‌توانم  به همین راحتی، بی هیچ کیفری، رهایش کنم و نه حتی این مجازات قطع تلفن برایش کافی است. می‌دانم قیاس درستی نیست.ولی یک آن، خودم را جای افرادی گذاشتم که فردی از خانواده‌شان توسط شخص دیگری کشته‌شده‌است و حالا فکر می‌کنند اعدام تنها تسلای دلشان است.

با مجازات اعدام موافق نیستم، ولی هنوز گشنگی نکشیده‌ام تا عاشقی از یادم برود!

/ 4 نظر / 12 بازدید
درخت ابدی

نه، با نتایجی که بهش رسیدی موافق نیستم، اما این آدم عادی هم نیست. نمی‌دونم. شاید رسوا کردنش هم راه حل نباشه.

درخت ابدی

راستش، منم زیاد مطمئن نیستم که شکایت کردن ازش حاصلی داشته باشه. شاید جری‌تر هم بکندش. یه راه حل ساده‌ش اینه که شماره‌تو عوض کنی و تا اطلاع ثانوی، قبلی رو خاموش نگه داری. قاعدتا آدرس خونه‌تون رو هم باید بلد باشه. یه مقدار بیش‌تر احتیاط کن. من باز می‌پرسم ببینم چه کارهایی می‌شه کرد.

ع

وکیل خوب خواستید یه دو نفری هستندا